►Архів новин 2019


25 грудня 7527 (2019) р.
Запоріжжя

 

Святий вечір в оселі берегині Ясни

 

Берегиня Руського Православного Кола Яна (Ясна) Яковенко 24 грудня приймала гостей у своїй оселі на Святий вечір, щоб зустріти народження Нового Сонця Коляду. Поки господині поралися на кухні, готуючи смачні страви до святкового столу, інша частина громади почала плести Дідуха з житніх снопів. Поспішали вчасно сісти до столу і розпочати урочисте обрядодійство. Збирали Дідуха вже всі разом під вправним керівництвом берегині Ясни.

 

Ось вже стіл накритий, а Дідух зайняв своє почесне місце на бабі-соломі. Богославлення на ушанування Божича-Коляди розпочав волхв Світовит Пашник, а продовжили берегиня Ясна, жриця Ярина та обрядодія Мароша. Закликали Богів та Предків до столу, а разом із тим просила Мороза не поморозити живності та збіжжя. За звичаєм першої стравою була кутя з пшеничних зерен, далі всі куштували пісні страви. Звичайно, що й колядку за столом заспівали і прославили Сонце наше ясне, а також родину, що прийняла громаду до своєї оселі.

 

Коляда нове сонячне коло починає, і ми маємо велике сподівання, що будемо мати життя наше на краще з Божою допомогою. Ми разом зі своїми Богами творимо один Рід. Слава Роду нашому!

 

 

Дивитися видиво, світлини

 

 


22 грудня 7527 (2019) р.
Запоріжжя

 

Дідуха до народу!

 

Берегиня Руського Православного Кола та керівник Мандрівного музею "Родовід" Яна (Ясна) Яковенко продовжує дивувати Запоріжжя майстер-класами з плетення Дідуха. Цього разу разом з волхвом Світовитом Пашником відвідали Український дитячий мовний клуб Запоріжжя "Солов'ята". Дітлахи разом з батьками плели маленькі Дідухи для себе і одночасно слухали розповіді про давні українські звичаї різдвяних і новорічних свят. Всі разом співали колядку і промовляли замовляння на щастя роду нашого.

 

Цього дня встигли провести ще один майстер-клас в Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці, де проходив Новорічний крафтовий благодійний ярмарок. Тут були показово зроблені Дідухи, а хто бажав міг їх придбати і поспілкуватися з духовними провідниками РПК, які привітали людей і розповіли про свято Різдва.

 

Дідух - це оберіг нашого Роду. Бережемо свої звичаї і Рідні Боги будуть разом із нами! Слава Роду!

 

 

Дивитися світлини

 

 


20 грудня 7527 (2019) р.
Запоріжжя

 

Плетемо Дідуха!

 

Почалася підготовка до Різдва. Берегиня РПК та керівник Мандрівного музею "Родовід" Яна (Ясна) Яковенко і волхв РПК Світовит Пашник 20 грудня 2019 р. завітали в 95 школу Запоріжжя та волонтерський центр «Запорізькі вареники ZP».

 

В школі провели майстер-клас з плетення Дідуха для учнів, розповіли про традиційні українські різдвяні свята та народну символіку.

 

У волонтерському центрі сплели великого Дідуха для воїнів 55-ої артбригади. Поки працювали над Дідухом читали обережні молитви і розспівували колядки.

Хай бережуть нас Рідні Боги! Слава Роду! Слава Україні!

 

 

 

Дивитися видиво, світлини

 

 


14 грудня 7527 (2019) р.
Запоріжжя

 

Три Стовпи (Хортиця) в мітологічному контексті: краєзнавча розвідка

 

Інститут сакральної географії, Просторові практики та Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека, Відділ сільськогосподарської та природничої літератури провели 14 грудня 2019 семінар Сакральна географія: Запоріжжя, Україна, Світ.

 

На засіданні ХХІІІ доповідав Світовит Пашник (Запоріжжя), краєзнавець, верховний волхв Руського Православного Кола: «Три Стовпи (Хортиця) в мітологічному контексті: краєзнавча розвідка»

 

 

 

Читати далі, дивитися видиво, світлини

 

 

 

 

 


11 грудня 7527 (2019) р.
м. Запоріжжя, Хортиця

Улюблене Запоріжжя. Містичне: Запорізький Стоунхендж

 

Волхв РПК Світовит Пашник розповідає про святилище-обсерваторію на Хортиці в програмі телекомпанії "Алекс" "Улюблене Запоріжжя. Містичне".

 

Веде програму журналіст Маргарита Доценко.

 

 

 


10 грудня 7527 (2019) р.
Запоріжжя, Хортиця, Січ

 

На Хортиці пройшло вінчання воїнів за обрядом Рідної Віри

 

В курені Історико-культурного комплексу Запорозька Січ 8 грудня 2019 р. пройшло вінчання для воїнів Артура Завгороднього та Юлії Матвієнко. Проводили обряд духовні провідники Руського Православного Кола волхв Світовит Пашник, берегиня Ясна Яковенко та обрядодія Мароша Лютиця. На обряд завітали військовослужбовці, волонтери. Обрядодійство проходило за організації волонтерки Олени Ярошенко, ветерана Вячеслава Зайцева та ін.

 

 

Дивитися видиво, світлини

 

 

 

 

 


9 грудня 7527 (2019) р.
Київ

 

100-річчя віднайдення «Велесової Книги»

 

В Києві на базі Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України 6 грудня 2019 р. пройшов круглий стіл на тему: "Велесова книга" в науковому та релігійному дискурсах. Модератором заходу став к.ф.н. Дмитро Базик.

Перед учасниками зі вступним словом виступили заслужений діяч науки Анатолій Колодний та почесний доктор історичних наук Юрій Шилов. Доповідачі окреслили загальні проблеми дослідження Велесової Книги. Зокрема відзначили, що деякі наукові кола, а то й рідновірські, не визнають автентичність цієї давньої пам'ятки, і незважаючи на перешкоди Велесова Книга сприяє духовному відродженню Рідної Віри.

Верховний волхв РПК Світовит Пашник зробив доповідь на тему: "Образ Матир-Сви, як священної птахи русів, у Велесовій Книзі". А також розповів, як тексти Велесової Книги використовуються і сприймаються рідновірами.

 

Дивитися видиво, світлини

 

 

 


29 листопада 7527 (2019) р.
м. Запоріжжя

Питання і відповіді про Рідну Віру. Частина 4

 

Верховний волхв Руського Православного Кола Світовит Пашник дає відповіді на питання про Рідну Віру

 

 

 


24 листопада 7527 (2019) р.
м. Запоріжжя, Хортиця

Улюблене Запоріжжя. Містичне: культ світового яйця

 

Волхв РПК Світовит Пашник розповідає про культ Світового Яйця в програмі телекомпанії "Алекс" "Улюблене Запоріжжя. Містичне".

 

Веде програму журналіст Маргарита Доценко.

 

 

 


23 листопада 7527 (2019) р.
м. Запоріжжя

Молитви від волхва Світовита Пашника

 

Верховний волхв Руського Православного Кола Світовит Пашник читає молитву "Творення Світу"

 

 

 

Дивіться інші молитви волхва Світовита Пашника

 


15 листопада 7527 (2019) р.
м. Запоріжжя

Молитви від обрядодії Мароші Лютиці

 

Обрядодія Руського Православного Кола Мароша Лютиця читає молитву-замовляння "В добру путь"

 

 

 

Дивитися інші молитви обрядодії Мароші Лютиці

 


12 листопада 7527 (2019) р.
м. Запоріжжя, Хортиця

Міти Хортиці: Святослав, Куря, Змій Горинич, Шевченко...

 

Волхв РПК Світовит Пашник розповідає про міти Хортиці в програмі телекомпанії "Алекс" "Улюблене Запоріжжя. Містичне".
 

Веде програму журналіст Маргарита Доценко.

 

 

 


11 листопада 7527 (2019) р.
м. Запоріжжя, Хортиця

Змієва печера на Хортиці

 

Волхв РПК Світовит Пашник розповідає про Змієву печеру на Хортиці в програмі телекомпанії "Алекс" "Улюблене Запоріжжя. Містичне".

 

Веде програму журналіст Маргарита Доценко.

 

 

 

 


09 листопада 7527 (2019) р.
м. Запоріжжя

Молитви берегині Ясни Яковенко

 

Молитви  берегині Руського Православного Кола Ясни Яковенко до Богів Рідної Віри

 

 

 

Дивитися інші відеомолитви берегині Ясни

 


26 жовтня 7527 (2019) р.
Запоріжжя

 

Геометрія та астрономія обсерваторії Безводівка

 

Інститут сакральної географії (просторові практики) провів 19 жовтня 2019 р. черговий семінар в Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці під головуванням д.ф.н. Юрія Завгороднього. Цього разу доповідачем був Олександр Кликавка з міста Бровари. Він розповів про охорону групи курганів поблизу села Безводівка Ічнянського району Чернігівської обл. Саме ці кургани Олександр вважає стародавньою обсерваторією, що потребують більш уважного дослідження і вивірення на небесних світилах. Він склав схеми, які могли використовуватися в давнину для визначення положення Сонця, Місяця та зірок. Свої дослідження він викладає у вигляді популярного відео, написав книгу, видав календар зі світлинами курганів. Доповнили розповідь про загальну проблему збереження курганів Костянтин Сушко, Світовит Пашник, Віктор Шокарев та ін.

Олександр Кликавка наполегливо бореться за збереження цих давніх пам'яток і пропонує кожному охочому взяти під охорону курган, що є поблизу свого помешкання, щоб можна було їх уберегти від недбалого ставлення фермерів, а то й чорних археологів, завчасно інформувати владу у випадку порушення законодавства. Такі приклади охорони курганів вже є в Запоріжжі. Перед семінаром Олександр Кликавка відвідав з Анною Головко один з величніших курганів на околиці міста поблизу селища Верхня Хортиця, який в народі почали називати Курганом Любові (Кохання). На нашому сайті ми вже писали про курган і його проблеми (див. замітку Миколи Свидраня від 18 серпня). Невдовзі після семінару Анна Головко звітувала про засипку ями на кургані від невідомих копачів та упорядкуванні на кургані. Заклики Олександра Кликавка не бути байдужими до навколишніх пам'яток вже дають свої результати. Бережемо нашу спадщину!

 

Дивитися видиво, світлини

 

 

 


20 жовтня 7527 (2019) р.
Київ

 

Круглий стіл на тему рідновірства відбувся у Києві

 

Круглий стіл «Сучасне язичництво (неоязичництво) у міській культурі: український та європейський контексти»  пройшов 18 жовтня 2019 р. у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на Історичному факультеті Кафедри новітньої історії України. Підготувала захід  доцент кафедри к.і.н.  Сморжевська Оксана, яка кілька років поспіль вивчала рідновірський рух і написала ряд наукових статей з цієї тематики, з деякими з цих наукових напрацювань ви можете ознайомитися на нашому сайті.

 

В роботі круглого столу взяли участь представники рідновірських течій і науковці. Від РПК доповідали волхв Світовит Пашник та берегиня Ясна Яковенко на тему "Сучасна світоглядна основа Руського Православного Кола". Відбулося обговорення питань розвитку Рідної Віри, поділилися досвідом роботи серед населення, проведенням обрядів, співпрацю з археологами і ушануванням святинь. Домовилися на майбутнє  проводити круглі столи і конференції на тему рідновірства та подальшої співпраці з науковими колами.

 

 

 

Читати далі, дивитися видиво, світлини

 

 

 


16 жовтня 7527 (2019) р.
м. Запоріжжя, Хортиця

Питання і відповіді про Рідну Віру. Частина 3

 

Верховний волхв Руського Православного Кола Світовит Пашник дає відповіді на питання про Рідну Віру

 

 

 


07 жовтня 7527 (2019) р.
м. Запоріжжя

Козацька звитяга №1

 

Волхв РПК Світовит Пашник взяв участь у програмі "Козацька звитяга", де розповідав про значення святилища-обсерваторії. Вихід в ефір відбувся 6 жовтня 2019 р.

 

 

 


1 жовтня 7527 (2019) р.
Запоріжжя, Хортиця

 

Відсвяткували Радогощ і Покрову на Хортиці

 

Рідновіри 29 вересня на Хортиці відзначили свята присвячені рівноденню. Поєднали уславлення чергового прояву Сонця Миробога, як доброго гостя, який все ближче стає до Землі, та Покрови пресвятої Матері-Землі. Ці свята є природними і є тотожними до аналогічних проявів в інші періоди року, але осінній має свої особливості, що пов'язується із завмиранням Природи і підготовкою до зимового сну. На цей час проводяться ярмарки, весілля, бо люди поверталися після польових робіт, далеких мандрів, війни додому.

 

Козаки свято шанували Покрову-Землю і мали в своїй хаті та храмах картину Козака Мамая, що уособлював сонячне божество. Він повернувся до своєї домівки, припнув коня, поклав свою шапку наче на наречену на лоно Землі і грає на кобзі оспівуючи свої бойові мандри небом і поминаючи товаришів, що загинули на полі бою. Все це відбувається біля Дуба, як Світового дерева  - символу нашого Роду.

 

Саме про це йшлося у молитвах і промовах рідновірських духовних провідників: волхва Світовита Пашника, жриці Ярини Яніної та обрядодіїв Мароші Лютиці, Велеслава Туржанського. На астрономічне рівнодення 23 лютого за рішенням Кола Владик рідновіри Велеслав і Мароша були посвячені на обрядодіїв - це перший духовний ступінь в РПК, тепер на них покладені обов'язки вести наш народ шляхом, що вказують нам Рідні Боги! Слава Роду!

 

 


28 вересня 7527 (2019) р.
Запоріжжя, Хортиця

 

Завершився сезон Таємної екскурсії "Ніч на Січі"

 

Починаючи з травня і кожного місяця Клуб активного відпочинку KAVA (керівник Олена Попова) за сприяння Національного заповідника "Хортиця" організовував Таємну екскурсію "Ніч на Січі". 27 вересня було проведено завершальну таку екскурсію в цьогорічному сезоні. Вона стала популярною серед мешканців та гостей Запоріжжя.

 

Учасники мали унікальну можливість відвідати Запорозьку Січ вночі. Занурилися в атмосферу середньовіччя та часів козацтва з театралізованою виставою Січових козаків із особливими спецефектами, слухали виступ групи етнічних музикантів, де кожен бажаючий мав можливість спробувати свої сили у грі на музичному інструменті, дивилися фаєр-шоу.

 

Закінчувалася екскурсія на стародавньому святилищі-обсерваторії, якому понад 4 тисячі років. Саме там учасників зустрічали рідновіри зі смолоскипами на чолі з волхвом Світовитом Пашником. Урочистий обряд із вогнищем за давніми звичаями і благословінням нашому Роду завершували чудові нічні пригоди таємною Хортицею. До наступного року, шановні друзі!

 

 

 

 

 


24 вересня 7527 (2019) р.
м. Запоріжжя

Питання і відповіді про Рідну Віру. Частина 2

 

Верховний волхв Руського Православного Кола Світовит Пашник дає відповіді на питання про Рідну Віру

 

 

 


18 вересня 7527 (2019) р.
Запоріжжя

 

Прощання з бійцем полку "Азов" Денисом Цокуром пройшло на майдані Героїв

 

У вівторок, 17 липня, запоріжців прощались із бійцем полку "Азов" Денисом Цокуром на псевдо Дартс. Захисник України раптово помер у неділю, 15 вересня - під час тренування на базі підрозділу у нього розірвався тромб. Йому було 39 років.

В «Азові» Дартс служив з осені 2016 року у 1-й роті 1-го батальйону полку. За словами побратимів, він був сумлінним бійцем, чесним та надійним побратимом. На війні проявляв себе як мужній та витривалий воїн.

 

 

Читати далі, дивитися світлини

 

 

 

 

 


16 вересня 7527 (2019) р.
Запоріжжя

 

Мандрівний музей "Родовід"

 

14-15 вересня 2019 р. в місті Запоріжжі на площі Маяковського в межах V Всеукраїнського Фестивалю домашньої консервації працював Мандрівний музей "Родовід" на чолі берегині Ясни Яковенко, де бажаючі могли нарядитися в український одяг і сфотографуватися.

 

Також пані Ясна порадувала учасників фестивалю своїми віршами, народними танцями та хороводом. Якщо ви хочете прикрасити свій захід і наповнити українською духовністю звертайтеся до Ясни Яковенко: 063-153-26-81, 099-970-92-12.

 

 

Дивитися світлини

 

 

 


10 вересня 7527 (2019) р.
м. Запоріжжя

Питання і відповіді про Рідну Віру. Частина 1

 

Верховний волхв Руського Православного Кола Світовит Пашник дає відповіді на питання про Рідну Віру

 

 

 


3 вересня 7527 (2019) р.
м. Запоріжжя

Три Стовпи та Дубовий біля Хортиці

 

Юрій Завгородній, Олег Власов та Світовит Пашник 28 серпня 2019 р. відвідали острови Три Стовпи та Дубовий біля Хортиці.

 

 

 


24 серпня 7527 (2019) р.
м. Запоріжжя

Молитва берегині РПК Ясни на День Незалежності в Запоріжжі

 

На День Незалежності в Запоріжжі пройшов Марш Волі. На площі біля облдержадміністрації берегиня РПК Ясна (Яна Яковенко) промовила молитву до Роду.

 

 


22 серпня 7527 (2019) р.
м. Запоріжжя, о. Хортиця

Розкопуємо культову споруду "Каракайка" на Хортиці

 

Археологічні дослідження Національного заповідника "Хортиця" давніх культових споруд "Каракайка" під керівництвом Дмитра Никоненка.

Світовит Пашник і Юрій Завгородній долучилися до розкопок

 

 


18 серпня 7527 (2019) р.
Запоріжжя, Верхня Хортиця. Микола Свидрань

 

Загибель степових пірамід

 

У древніх народів могили предків і місця, де такі поховання розміщувалися, вважалися священними... Так було відвічно і так має бути довічно..

 

Звісно, і у древні часи знаходилися руйнівники та мародери, які знищували поховання з метою збагачення. Не оминула ця біда і наш час. Найпершими і найактивнішими нищителями степових святинь виявилися аграрії (за винятком незначного числа тих, хто переймається долею історико-культурної спадщини), а за ними і мародери скарбошукачі. Гонитва за заробітком та вигодою штовхає аграріїв на свідоме розорювання і засіювання курганних насипів, що з року в рік спричиняє знищення пам'ятки: руйнування конструктивних елементів поховань, знищення матеріальних цінностей. Допомагають руйнуванню і мародери гробокопачі, які знищують древні поховання сподіваючись знайти там коштовності.

 

Читати далі, дивитися світлини

 

 

 


17 серпня 7527 (2019) р.
Хортиця

 

Скелі Три Стовпи поблизу Хортиці

 

Юрій Завгородній та Світовит Пашник 16 серпня здійснили огляд скель Три Стовпи за сприяння Національного заповідника "Хортиця" в особі генерального директора Максима Остапенка та наукового співробітника сектору охорони природи Сергія Козодавова.

Побували на островах Середній Стіг і Похилий. На наше переконання на цих островах були вівтарі стародавніх предків, на це вказують особливі майданчики. До побудови гребель скелі сполучалися з островом Хортиця піщаною косою. Про духовне значення Трьох Стовпів можна прочитати в статті: https://svit.in.ua/stat/st85.htm

Увага! Три Стовпи знаходяться в зоні охорони Дніпрогесу, то потребують спеціального дозволу на відвідування. Під час гніздування птахів відвідування заборонене і небезпечне.

 

Дивитися світлини та видиво

 

 

 


14 серпня 7527 (2019) р.
о. Хортиця

На Хортиці в гостях у жерця громади РПК "Внуки Велеса" Божевоя

 

Волхв Світовит Пашник завітав на Хортиці до жерця громади РПК "Внуки Велеса" Божевоя (Вадима Літвінова), який розповів про агітаційну точку РПК та образи Рідних Богів.

 

 


13 серпня 7527 (2019) р.
Кам'яна Могила

 

Фестиваль "Запорозький Спас" на Кам'яній Могилі

 

Цьогорічний ХХІІI Міжнародний фестиваль національних воїнських та традиційних культур “Зпорозький Спас” імені Анатолія Єрмака традиційно завершився на Кам'яній Могилі (Мелітопольський р-н). Учасники побували в Музеї і прослухали історію виникнення і шанування природної пам'ятки, що з палеоліту облюбувала людина.

 

Піднявшись на вершину Кам'яної Могили, президент Всеукраїнської федерації "Спас" Олександр Притула та отаман Війська запорозького низового «Запорозька січ» Костянтин Рижов проголосили завершення фестивалю минулого і відкриття чергового ХХIV фестивалю "Запорозький Спас". Так як наші предки на Кам'яній Могилі проводили ритуали, то зберігаючи давній звичай духовні провідники Руського Православного Кола провели урочисту відправу, де прославили наших Рідних Богів та весь Рід Русі-України. Богославлення правили волхв Світовит Пашник, жерці Божевой Літвінов та Ярина Яніна. На завершення духівники освятили і благословили учасників заходу.

 

Дивитися світлини

 

 

 


12 серпня 7527 (2019) р.
Запоріжжя

 

Мандрівний музей "Родовід" на фестивалі “Зпорозький Спас”

 

Мандрівний музей "Родовід", що очолює берегиня Ясна Яковенко, створив показ народного строю на ХХІІI Міжнародному фестивалі національних воїнських та традиційних культур “Зпорозький Спас” імені Анатолія Єрмака. Два дні поспіль 9 і 10 серпня жіночки радували старовинним українським народним вбранням учасників фестивалю, створюючи духовний простір. Всі, хто бажав, могли вдягнутися в народний одяг і сфотографуватися на пам'ять серед української атрибутики.

Ясна Яковенко кілька років поспіль збирає народний одяг і зі своїм Мандрівним музеєм "Родовід" бере участь у заходах Запоріжжя та області. Якщо у вас зберігається давній український одяг, побутові речі, ви можете для популяризації української культури передати його до Музею. Також можна запросити Ясну Яковенко на свій захід. Тел.: 063-153-26-81, 099-970-92-12, yana.yakovenko@gmail.com

 

 

Дивитися світлини, видиво

 

 

 


9 серпня 7527 (2019) р.
о. Хортиця

Про нові дослідження святилища Каракайка на Хортиці

 

Національний заповідник "Хортиця" продовжує досліджувати культові споруди. Волхв Руського Православного Кола Світовит Пашник розповідає про археологічне життя острова.

 

 

 


8 серпня 7527 (2019) р.
о. Хортиця

Археологічні дослідження біля балки Генаралка на Хортиці

 

Археологічна експедиція Національного заповідника "Хортиця та "Нової археологічної школи" копає пам'ятник Генералка-2,

що датується 3-2 тис. до н.е., керівник Олег Тубольцев

 

 

 


3 серпня 7527 (2019) р.
 

Спас Великий, Яблучний

 

Волхв РПК Світовит Пашник розповідає про 2-й Спас, який ще називається Великий чи Яблучний. Відзначають свято 6 серпня.

 

 

 


1 серпня 7527 (2019) р.
 

Маковій

 

Волхв РПК Світовит Пашник розповідає про 1-й Спас, який ще називається Маковій або Спас на воді. Відзначають свято 1 серпня.

 

 

 


30 липня 7527 (2019) р.
 

Язичницька, поганська чи народна віра?

 

Волхв РПК Світовит Пашник розповідає про походження термінів "язичництво", "поганство". Чи варто так себе називати для означення Рідної Віри?

 

 

 


28 липня 7527 (2019) р.
 

Про острів Хортиця: міти і вірування

 

Розповідає волхв РПК Світовит Пашник

 

 

 


22 липня 7527 (2019) р.
о. Хортиця

 

Свято Перуна на Хортиці, 2019

 

Прихильники рідновір'я 20 липня провели свято Перуна на стародавньому святилищі острова Хортиця. Богославлення правили волхв Світовит, берегиня Ясна, жерці Ярина, Божевой та Боговида. Перед початком обрядодійства були проведені змагання, визначали найсильніших. А після богославлення кружляли в хороводах, поєднуючи наш рід. Наші свята дають натхнення для великих справ і захист Рідних Богів. Слава Перуну!

 

 

Дивитися світлини

 

 

 

 


08 липня 7527 (2019) р.
 

Перун

 

Волхв РПК Світовит Пашник розповідає про Перуна - Бога війни, грому, блискавки. Перун стоїть на охороні Прави - Закону Божого

 

 

 


06 липня 7527 (2019) р.
 

Іван Хреститель в мітологічних паралелях

 

Волхв РПК Світовит Пашник розповідає про Івана Хрестителя та пов'язані з ним свята, мити, образи, символи.

 

 

 


24 червня 7527 (2019) р.
о. Хортиця

 

Купало на Хортиці, 2019

 

Настало свято літнього сонцестояння і прихильники давньої віри нашого народу збираються на галявинах біля річок. Традиційно свято Купала проходило на острові Хортиця. Живописний берег Туристичного пляжу на Старому Дніпрі зібрав багато людей. Долучилися до проведення свята Руське Православне Коло, Національний Корпус Запоріжжя, С14, Трайбл-студія "Табіті", Клуб "Братство Сталі Запоріжжя". Особливим музичним гостем свята була Олеся Чайка, співачка, автор, виконавець з альбомом "Купала з Олесею". Правили богославлення волхв Світовит Пашник, берегиня Ясна Яковенко, жерці Божевой Літвінов, Ярина Яніна, Микола Кардач. Велика подяка всім, хто творив наше спільне народне свято.

 

Під час обряду учасники свята водили хороводи, прикрашали купальське дерево стрічками, пускали вінки на воду, стрибали через вогнище. У відповідності до старовинних традицій, запалили колесо та скотили його у воду на знак єднання сонця-Купала та води-Морени і творення нового життя. Під кінець обряду у воду пускали поминальні кошики зі свічками, закликаючи душі Предків повертатися до земного життя. У цю чарівну найкоротшу ніч на Хортиці хтось знайшов квітку папороті - своє щастя. Свято Купала єднає наш Рід у велику духовну спільноту і надихає до великих звершень. Слава Роду!

 

Дивитися світлини, видиво

 

 


17 червня 7527 (2019) р.
Січеславська обл.

 

Руйнування святилища в Микільському-на-Дніпрі

 

Вадим Літвінов повідомляє:

Сьогодні прийшло повідомлення про те, що композиція "Род благословляє Перуна", яка знаходилася на кромлеху в селі Микільське-на-Дніпрі зруйновано нелюдями. То ще недавно ми вважали, що руйнації Святилищ христосівськими фанатиками припинилися, але починаючи з жовтня 2017 року вони знову почалися і проводяться регулярно.

 

Читати далі

 

 

 


09 червня 7527 (2019) р.
 

Запрошення на свято Купала на Хортиці, 22 червня 2019 р.

 

Волхв РПК Світовит Пашник запрошує на свято Купала на Хортиці. Дійство відбудеться 22 червня 2019 р.

 

 

 


24 квітня 7527 (2019) р.
 

Сотворення Світу

 

Волхв РПК Світовит Пашник розповідає міт про Сотворення Світу (за Сергієм Плачиндою) і пояснює символіку Триглава (Тризуба).

 

 

 


10 квітня 7527 (2019) р.
Дніпро

 

Руйнування святилища в Дніпрі

 

Мені сьогодні повідомили про те, що наше Святилище, яке знаходитися за смт Обухівка, було частково зруйновано. Підпалили образи Богів, зруйнували парканчик навколо святилища, зруйнували вхід на чоловіче коло. На жаль, коли це сталося невідомо. Так як останній раз там були на Коляду. Заклали святилище ще в 2009 році, розташування його було досить відокремленим, далеко від міста. Припускаю, що дана акція спланована або «богоугодними», або «добрими людьми» з наших кіл. Адже доїхати, а за тим дійти туди потрібно постаратися. Тим більше знайти його в лісі не так вже й просто… Загалом… Подача будь-яких заяв не має сенсу, тому що святилище знаходилося не на приватній території чи на території яка належить громаді, а просто в лісі… Просто аут.

 

Читати далі

 

 


25 березня 7527 (2019) р.
Запоріжжя, Хортиця

 

Великдень на Хортиці (світлини, видиво)

 

В неділю 24 березня на острові Хортиця відбулося святкування Великодня. Обряд проводили волхв Світовит Пашник, жерці: Ярина, Микола, Божевой, Зорелада. Це свято відзначається на третій день після Весняного Рівнодення. Вступає в свої права Ярило – божество прояву палкої, нестримної, активної дії Сонця, місія якого пробудити Землю і запліднити її, щоб вона породила нові тіла, які наповнюються потоком стрімким Життя.

 

 

Читати далі

 

 


20 лютого 7527 (2019) р.
автор - Надія Мороз

 

Ти ж моє серденько!

 

На цих вихідних у банкетному залі «Пори року» ресторану Інтурист відбувся романтичний вечір «Ти ж моє серденько» для кадрових офіцерів 55-ї артилерійської бригади, учасників бойових дій, які вже відслужили, та для їх дружин і коханих. Ідея: Надія Мороз, втілення – волонтери 55-ї артбригади, а також велика група творчих людей Запоріжжя, які зробили цей вечір по-справжньому святковим і яскравим. Такий захід проводиться не вперше. У лютому 2016 року ми вже збиралися великим дружним гуртом: бійці, їх кохані, волонтери, артисти та музиканти. Зустріч вийшла велелюдною і напрочуд душевною. Бо війна – це не тільки піт, тяжкий труд, небезпека, бої і постріли… Вона має багато фронтів, і в умовах, коли Україна воює не лише за територію, а й за серця, маємо не забувати і про сімейні цінності, про вірність, романтику і кохання. Саме вони дають той потужний стимул жити, боротися, не пасувати перед труднощами і не здаватися смерті, коли знаєш, що вдома є міцний тил, де тебе чекають і люблять. Та й волонтери – це не тільки кур’єри в зону війни, які збирають, а потім возять допомогу, але й люди, які теж потребують перепочинку і таких мотивуючих моментів спілкування з бійцями не в лімітованому та напруженому форматі перебування в зоні АТО чи ООС, а в невимушеній обстановці. Це додає сил і надихає на нові проекти і діяльність.

 

Читати далі

 

 


10 лютого 7527 (2019) р.
 

 

Свято Колодія (Велеса)

 

Волхв Світовит Пашник про свято Колодія та Велеса (Валентина).

Про свято Колодія можна прочитати на сайті: https://svit.in.ua/pra/2p0.htm

 

 

 

 


04 лютого 7527 (2019) р.
 

 

Світовит Пашник на вечері пам'яті Олександра Виженка

 

Центр мистецтв "АРТ-Простір" і Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека 2 лютого 2019 р.

провели вечір пам'яті про щиру і добру людину, перекладача, поета, актора й казкаря - Олександра Виженка.

Видиво - Богдана Стельмах.

 

 

 


02 лютого 7527 (2019) р.
 

 

Маскувальні сітки для воїнів

 

Запрошуємо вас плести маскувальні сітки та різати матеріал для них. Чекаємо на Матросова, 23 (Запоріжжя), тел. 097-918-32-27 (Калинка).

 

 

 


16 січня 7527 (2019) р.
автор - Світовит Пашник

 

Помилки рідновірів при укладанні календаря

 

Пройшло вже багато років, як рідновіри почали укладати свої календарі свят. Але на численні зауваження все ж не поспішають їх виправляти. Постійно виникають суперечки, один одного переконують, який календар краще. А немає порядку в календарі – не буде порядку ні в громадах рідновірів, ні, навіть, в державі.

Деякі рідновіри думають, що аніж відмінніше від церковного календаря, тим краще, що іноді приводить до курйозів. На жаль, наших слов'янський календарів не збереглося, тільки окремі свідчення і календарні схеми. Тому більшість свят приходиться брати від церковного календаря (мається на увазі календар юдо-євангелістів). Щось записали етнографи про народне святкування, а щось приходиться знову переосмислювати. Церковний календар увібрав у себе попередні вірування, щоправда переінакшив під свої потреби, спотворивши давню мітологію. Тому приходиться вишукувати первісне значення та природні сонячно-місячні цикли.

В цій статті ми розглянемо основні помилки календарів рідновірів. Не будемо дуже заглиблюватися в суть деяких проблем і виписувати історію творення календарів, бо вони є в довідковій літературі, а також в статтях про ці календарі.

 

Читати далі

 

 


14 січня 7527 (2019) р.
автор - Марія Дзюба

 

ПЛОХЄНЬКІ…

 

Нині зрані п’ю собі на кухни каву під ввімкнуте радійо, чую дає інтервю Костянтин Матвієнко, той шо з «Гардарики», колєга по перу, так сказать. Говорит про Томос та церковні перипетії. Ну говорив – байка, всяке там розумне, толкове… Навіть повстидав порошенка, шо причепивсі до Томоса, гі кліщ. Кліщ – се моє, Матвієнко добув з себе шось благородніше. Та раптом чую: вклавсі! Чим? Впадете, певне, всі, хто на мої і хто не на мої хвили. Заявив, шо українці плохєнькі християни, бо ніяк язичництва свого не позбудутсі. І Константинополь звертає на се увагу та й хоче українців навернути до істинного християнства! Бо як мож до тепер мати в головах якогось Купала, Маковія, якісь писанки, дідухи і решта таке???

Йой, дорогі мої українці, видите – шо!

 

Читати далі

 

 


7 січня 7527 (2019) р.
автор - Світовит Пашник

 

"І візантійський Саваоф одурить!.." (Т.Г.Шевченко)

 

Ми вже писали в соцмережах щодо біляцерковних подій, які недавно відбулися в Україні і Туреччині, тож зробимо підсумки. Опускаємо питання юдо-євангельської віри і подивимося, що сталося з політичної позиції в церковному житті. Що мають віряни-христосівці від Томосу, якому так возрадувалася майже вся Україна і якому вже моляться як на божу милість? Президент Петро Порошенко без втому читає як мантру, що Україна тепер незалежна від московської церкви, навіть більше того – геть незалежна. А чи так воно насправді?

Україна мала дійсно незалежні церкви Українську православну церкву Київського патріархату (УПЦ КП) і Українську автокефальну православну церкву (УАПЦ). Намагалися ці церкви якось і об'єднатися, тільки їхній бог все не давав. Ці церкви були незалежними, самоуправлялися патріархами і мали номінально підпорядковуватися Вселенському патріарху.

 

Читати далі

 

 

 


 

 

►Архів новин 2019

 

►Архів новин 2018

 

►Архів новин 2017

 

►Архів новин 2016

 

►Архів новин 2015

 

►Архів новин 2014

 

►Архів новин 2013

 

►Архів новин 2012

 

►Архів новин до 2011

 

До розділу