До розділу

Руське Православне Коло

На Хортиці реконструювали стародавнє святилище

10 липня 7524 (2016) р.

м. Запоріжжя, о. Хортиця

 

 

На острові Хортиця недалеко від профілакторію заводу "Запоріжсталь" археологи реконструювали стародавнє святилище, знайдене в ході розкопок в 2013 році. Культова споруда, що датується епохою бронзи, являє собою два кола з каменів, при цьому одне з кілець знаходиться всередині іншого. На краю конструкції стоїть висока гранітна стела - менгір.

 

 

Під час розкопок тут також було знайдено скіфське поховання. Ще однією особливістю стародавнього культового комплексу стала незвичайна знахідка - тут був виявлений мінерал реальгар, не характерний для нашого регіону. У давнину скіф'янки використовували його в якості рум'ян.

 

 

Так само, як і у святилища-обсерваторії, яке на сьогодні є найбільшим серед реконструйованих на Хортиці, знайдена конструкція зорієнтована за сторонами світу. Завдяки проведеній роботі археологи відновили святилище в тому вигляді, в якому воно було знайдено, і перенесено на поверхню, щоб всі бажаючі могли побачити унікальну знахідку, і в буквальному сенсі доторкнутися до старовини.

 

Джерело

 

Дивіться статтю про розкопки

 

http://svit.in.ua

 

До розділу