До розділу

Руське Православне Коло

День захисника України та День козацтва на Хортиці

14 жовтня 7525 (2017) р.

м. Запоріжжя, Хортиця

 

Та хто знає, як стають козаками? Можливо молодим чоловікам приходить повістка, як з військкомату про призов до армії.

Ні. Точно ні, бо козаком стати не можливо, козаками тільки народжуються.

Дух справжнього воїна народжується в тілі і чоловік з дитинства відчуває той поклик у серці, він не дає спокою і змушує йти за покликанням. То і є наш праведний шлях – іти за покликанням Духа.

Та на чий клич відгукується той войовничий дух?

Недарма це свято за традицією поєднують зі святом Покрови Богині-Матері. Бо це сама Матір-Земля, рідна ненька Україна, скликає найсміливіших і найхоробріших, тих хто дивиться страхам у вічі, та без краплі сумнівів, лише з вірою у серці ризикує і перемагає. Найсильніших вона приймає до свого війська Захисників! Найвідданіших обирає втілювати її волю на Землі – оберігати саму Божественну Матір-Землю і всіх, хто мешкає на ній: матерів та батьків, братів та сестер, дружин та дітей.

Тож наша Україна є і матір’ю козацтва. Це ж на ній, на її безкраїх степах, за порогами священної ріки Дніпро, на цій древній землі острова Хортиця зародилося козацтво і тут воно існує!

Дякуємо нашим захисникам козакам Священного Війська Запорозького за їх служіння. Саме священному, бо свят, той у кого щире серце, ясний розум, світлі думки, чисті наміри, вірні дії.

Слава незламному і непідкореному, свободолюбивому Духу козацтва!

 

Зорелада Саленюк

 

День захисника України відзначили рідновіри РПК 14 жовтня на острові Хортиця. Обрядодійство проходило на святилищі-обсерваторії. На свято завітали гості з Нікополя та Дніпра. Правили: волхв Світовит Пашник, жерці: Вадим Літвінов, Ярина Яніна, посестра Зорелада Саленюк. Світлини - В'ячеслав Мороз

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Більше світлин на Фейсбук

 

http://svit.in.ua

 

До розділу