До розділу

Руське Православне Коло

Звернення
до сповідників Рідної Віри в Україні сущих

 

 

Достойні побратими і посестри,

Голови духовних об’єднань, громад

та сповідники Віри Предків!

 

Тисячу років тому, після 988 р., на Русі розпочався планомірний геноцид слов’ян та слов’янської Віри. Привезені з чужини чорноризці виконуючи настанову своєї біблії: «І розвалите їхні жертовники, і поламаєте камінні стовпи для богів, і їхні святі дерева попалите в огні, а бовванів їхніх богів порубаєте, і вигубите їхнє ймення з того місця» (Біблія. П’ята книга Мойсеєва: 12 - 3.), осквернили тисячі святих місць Слов’янської Віри.

Більшість з нас відродження державності в 1991 р. сприйняли, як сигнал до відновлення віковічної рідного звичаю та культури. З року в рік в селах та городах поставали нові громади рідновірів, які відроджували давні та засновували нові святилища, капища та гаї Рідних Богів. Діючи в рамках ст. 21 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», ми проголошували наші капища і святилища місцями паломництва. Але, нажаль, закони України для біблійників не вказівка і геноцид слов’янської культури розгорнувся з новою силою.

збільшитиЩороку ми спостерігаємо плюндрування та осквернення наших святинь. Як лиходії, вночі, під покровом темноти і невідання релігійні фанатики рубали, палили та нищили капища Рідних Богів. Цього річ, нахабство духовних зайд перейшло всілякі можливі межі. Вони вже не тихцем, а відкрито, серед білого дня, спалили капище Перуна в Медоборах та найнявши молодиків здійснили побиття рідновірів та їхніх духовних провідників, які прийшли захистити святиню.

Останньою краплею в чаші нашого терпіння було повідомлення Голови Житомирської громади РУНВіри від 21 серпня 2009 р., про спалення неймовірно красивого, вражаючого своєю величністю, кумира Світовита в Новоград-Волинському (світлина додається).

Родове Вогнище РПВ, пропонує, на певний час, забути про взаємні образи і звинувачення, об’єднатись заради спільного відстоювання історичної справедливості та законності. Ми вважаємо за потрібне скласти спільне звернення до державних та міжнародних органів про застосування усіх сил для припинення геноциду нашої прадавньої культури. Пропонуємо такі конкретні дії:

1)                     проведення спільної прес-конференції провідників Рідної Віри України з приводу паплюження наших святинь;

2)                     протягом місяця скласти список усіх сплюндрованих біблійниками святинь Віри Предків в новітні часи;

3)                     скласти список святинь, які необхідно передати в опіку громад Рідної Віри;

4)                     вимагати від СБУ розслідування причетності окремих прохристиянських громадських організацій до осквернення святинь Рідної Віри;

5)                     укладення угоди про спільну оборону найбільших за значенням святинь Рідної Віри в Україні та усій Слов’янщині.

 

Зважаючи на відновлення усіма нами капища Перуна на Старокиївській горі 24 серпня 2009 р. означені нами кроки були б вкрай важливими та доцільними. Чекаємо на ваші думки та пропозиції.

Усі гідні, усі рівні!

 

21 серпня 7517 (2009) року                                                                     Коло Владик РВ РПВ

 

Обговорити на форумі

 

До розділу