До розділу

 

Руське Православне Коло

 

Поруйновано образів Богів на о. Хортиця!!!
 

 


Президенту України
Януковичу Віктору Федоровичу

Голові Верховної Ради України
Литвину Володимиру Михайловичу

Міністру внутрішніх справ України
Могильову Анатолію Володимировичу

Голові Служби безпеки України
Хорошковському Валерію Івановичу

Голові Державного комітету України у справах національностей та релігій
Богуцькому Юрію Петровичу

 

 

ЗАЯВА


Звертаємо вашу увагу на те, що з 5 на 6 вересня 2010 року в м. Запоріжжя, на о. Хортиця було знищено дев'ять образів Богів виготовлених з дерева, які знаходилися на трьох діючих святилищах, що є місцями паломництва сповідників звичаєвої віри Русі-України. Ці святилища відомі як в Україні так і за її межами. Їх існування сприяє підвищенню духовного рівня нашого народу, сприяє вихованню людей у пошані до Предків і Природи, сприяє розвитку туризму, стверджує позитивний образ Запорозького краю, як одного з центрів духовності і культури.

Як видно з характеру та розмірів заподіяної шкоди, ці дії були вчинені організованою групою осіб з використанням елементів обрядовості, а саме: за короткий час образи Перуна, Велеса, Макоші були спиляні, викопані і порубані, а потім віднесені та вкинуті у Дніпро, в чому вбачається бажання руйнівників відтворити відомий акт наруги над образами Богів, який був вчинений князем Володимиром 988 року і описаний у "Повісті минулих літ". Інші образи (на святилищі "Триглав") були порубані та спалені. Характерно, що у всіх образів лики були цілеспрямовано понівечені так, щоб їх неможливо було відновити.

На місце злочину було викликано наряд міліції та запрошені представники ЗМІ. Події були широко висвітлені на телебаченні, в друкованих та електронних засобах масової інформації.

Зазначаємо, що випадки руйнування рідновірських святинь в Україні стали систематичними. Неодноразові звернення рідновірів до правоохоронних органів до сих пір не мали жодних результатів – винуватці не були притягнуті до відповідальності за розпалювання міжрелігійної ворожнечі та нанесення матеріальної, моральної та фізичної шкоди.

Як відомо, подібні вчинки та їх безкарність часто призводить до загострення протистояння в суспільстві. Тому вимагаємо відшукати та притягнути до відповідальності осіб причетних до руйнування святинь русинів-українців і відшкодування нанесених матеріальних та моральних збитків.

Верховний Волхв
Руського Православного Кола      Світовит Пашник

Жрець громади Рідної Віри
"Арійський Шлях"                              Мирослав Зуєнко

 

 


Голові Запорізької облдержадміністрації
Прокурору Запорізької області
 

ЗАЯВА

 

Шановні пане голово Запорізької облдержадміністрації
та пане прокуроре Запорізької області!
 

Звертаємося до Вас з приводу блюзнірського зруйнування святинь Руської Православної Віри, що відбулося 6 вересня 2010 р. на території Національного заповідника "Хортиця". Просимо звернути увагу на свідоме посилення міжрелігійної ворожнечі в м. Запоріжжя та області в останній час.

При розслідуванні вищезазначеної справи просимо врахувати, що цей злочин відбувся через день після християнського свята св. вмч. Лупа, який був відомий тим, що зруйнував "язичницьких ідолів".

Просимо також звернути увагу на екстремістську поведінку отця Нафанаїла (Лупанова Андрія Юрійовича, «Жигулі 04 комбі» 155-58 НЕ), настоятеля Свято-Георгієвського храму, що знаходиться на території Ленінського р-ну м. Запоріжжя. Цей священнослужитель проходив у справі зруйнування образів Рода та Родани в Заказнику "Пристіни" в с. Григорівка в листопаді 2009 р. З ним проводив профілактичну бесіду дільничний інспектор відповідальний за с. Григорівка, під час бесіди вищеназваний священнослужитель зухвало поводився з представником влади.

Маємо надію на порозуміння та взаємоповагу.


Голова Громади
«Древо» Верещака Андрій Анатолійович

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

До розділу