До розділу

 

Руське Православне Коло

 

Семінар
«Сакральна географія: Запоріжжя, Україна, Світ»

15 березня 7519
Запоріжжя

 

В Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці 12 березня пройшов семінар «Сакральна географія: Запоріжжя, Україна, Світ». Перед учасниками виступили організатори семінару Юрій Завгородній, Дмитро Метілка, Світовит Пашник і окреслили загальні наміри проведення заходу, а також ознайомили присутніх з розумінням сакральності на прикладі світового масштабу та безпосередньо на теренах рідної землі.

У другій частині заслухали доповідь верховного волхва РПК Світовита Пашника «Спроба відтворення святилища часів Київської Русі на острові Хортиця та його символіка». Ця доповідь виникла на основі наміру будівництва на острові Хортиця Історико-духовного комплексу "Хорс", який використовуватиметься для туристичного відвідування і духовного паломництва сповідників слов'янської віри, відтворення стародавніх слов'янських обрядодійств. В обговорені доповіді взяли участь науковці, викладачі, краєзнавці, рідновіри. Висловили свою думку щодо будівництва такого святилища представники Національного заповідника "Хортиця", представники туристичної сфери.

Для учасників семінару зав. відділом краєзнавства бібліотеки Ганна Нагорна підготувала виставку книжок краєзнавчої тематики, також можна було ознайомитися із роботами різьбяра Вадима Літвінова. Є намір зробити семінар «Сакральна географія: Запоріжжя, Україна, Світ» постійнодіючим, популяризувати священні місця нашого краю і порівнювати із світовим досвідом.

Світлини від Любові Орлової:

 

 

 

 

 

http://www.svit.in.ua

 

До розділу