До розділу

 

Руське Православне Коло

 

Заява з приводу розпалювання міжрелігійної ворожнечі

29 червня 7519 (2011) р.
Запоріжжя

Зруйнований в Пристінах образ Рода

Голові Запорізької облдержадміністрації
Петрову Борису Федоровичу

Прокурору Запорізької області
Павлову В'ячеславу Володимировичу

Начальнику ГУМВС України в Запорізькій області
Сербі Володимиру Івановичу

Начальнику УСБУ в Запорізькій області
Туріці Володимиру Васильовичу

Засобам масової інформації.
Правозахисним організаціям.

 

ЗАЯВА

Враховуючи те, що питанням міжрелігійної злагоди особисто піклується Президент України та Уряд нашої Держави доводимо до Вашого відома, що протягом останніх трьох років в Запорізькій області систематично вчиняються порушення ст. 35 Конституції України та Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо святинь Руського Православного Кола та духовно близьких конфесій та громад.

Надаємо перелік порушень:

1. липень 2008р. – спалення образу Перуна в балці Музичиній на о. Хортиця.

2. квітень 2009 р. – знівечення образу Перуна на Савур-Могилі (поблизу с. Григорівка Запорізького р-ну.

3. листопад 2009 р. – руйнація образів Рода та Родани в урочищі Пристіни (поблизу с. Григорівка Запорізького р-ну.).

4. вересень 2010 р. – спалення та нищення образів руських Богів Велеса, Перуна, Макоші та Святилища Триглав на о. Хортиця (біля балки Велика Молодняга).

5. травень 2011 р. – незаконні публікації особистих даних обрядодія РПК Літвінова В.О. на сайті "Русь Запорожье", гол. ред. диякон Ігор Гончарик (УПЦ МП), що належить ЗОБФ "Православному благодійному фонду «Русь», http://pokrov.zp.ua (Цю справу правоохоронні органи закрили, незважаючи на наявність правопорушення).

6. червень 2011 р. – викрадення образу Рода з урочища Пристіни (поблизу с. Григорівка Запорізького р-ну.)

Постійна повторюваність та масштабність нижче перерахованих порушень свідчить про цілеспрямованість, організованість та виключає випадкові дії. Щодо 3-5 порушень були направлені заяви в прокуратуру. Оскільки кримінальні справи були закриті, а факти блюзнірства продовжуються, робимо висновок, що безкарність провокує подальшу ескалацію розпалювання міжрелігійної ворожнечі.

Хочемо звернути увагу, що в електронному засобі масової інформації "Русь Запорожье" наявні матеріали, що направлені на роздмухування міжрелігійної та міжнаціональної ворожнечі та мають за мету дестабілізацію внутрішнього стану в нашій державі.

Звертаємо увагу правоохоронних органів на останній випадок викрадення відновленого після попередньої руйнації образу Рода з урочища Пристіни (поблизу с. Григорівка Запорізького р-ну, територія Запорізького лісництва) свідчить про особливий цинізм злочинців.

Вважаємо, що всі наведені випадки є ланками чіткої стратегії, метою якої є дестабілізація міжконфесійного стану в Запорізькій області та в Україні.

Просимо провести ряд заходів з профілактики та недопустимості релігійної ворожнечі, притягнути до відповідальності винних в правопорушеннях.

Закликаємо громадян України всіх конфесій, керівників всіх релігійних напрямів до засудження деструктивної діяльності, яка спрямована на роздмухування міжрелігійної ворожнечі.


Голова Руського Православного Кола Світовит Пашник

Голова громади "Древо" РПК Павло Варванський

Голова громади "Внуки Велеса" РПК Вадим Літвінов

Голова громади "Право" РПК Микола Кардач

Голова громади "Арійський Шлях" Мирослав Зуєнко
 

 

http://www.svit.in.ua

 

До розділу