До розділу

 

Руське Православне Коло

 

143-річниця створення Товариства «Просвіта»

ЗАПОРІЖЖЯ 10.12.2011року

10 грудня Запорізьке обласне об’єднання Всеукраїнського Товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка провели урочисті збори з нагоди 143-річниці створення Товариства «Просвіта».

У своїм виступі голова Запорізької «Просвіти» Олег Ткаченко доповів присутнім про складний шлях Товариства з часу заснування до сьогодення. Зупинився на тому, що з часу відновлення «Просвіти» вже за Незалежності України зроблено чимало, але сьогодні потрібно зробити зупинку для аналізу і помінявши, вдосконаливши методику роботи просвітян з урахуванням сучасних реалій йти далі з завзяттям та оптимізмом. Не дивлячись на те, що сьогодні в державі править антиукраїнська влада, тримати курс на зміцнення української України за будь-яких обставин.

Пан Олег прозвітував також щодо роботи Запорізької обласної «Просвіти» за рік що минув. А похвалитися було чим, зупинимося на основних заходах та досягненнях:

Відкрита та наповнена суттєвим змістом «Українська Світлиця» при якій успішно діють Літературний клуб «Літературні вечорниці», Кіно клуб «Святослав», Клуб «Українська Родина», проводяться заходи та урочистості до всіх державних та значимих для України свят. Друкується газета «Дніпрові Пороги» та інша просвітницька література. Створено касу взаємодопомоги.

За ініціативи правління ЗОО ВУТ Просвіта ім. Т.Г. Шевченка створено Шевченківський комітет з питань підготовки заходів до 200-річниці від Дня народження Великого сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка у який увійшли громадські діячі, науковці, просвітяни, представники виконавчої та законодавчої влади. Основне завдання комітету – Встановлення пам’ятника Т.Шевченку у м. Запоріжжі та відкриття музею «Перебування Т.Шевченка на Запорожжі».

Провели благодійні заходи на підтримку політв’язнів-націоналістів в приміщенні "Української світлиці". Кошти були направлені штабу допомоги політв'язням-націоналістам в Запоріжжі.

До міжнародного дня рідної мови Союз українок та ЗОО ВУТ «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка провели фестиваль «Віншуємо слово» імені Народної артистки України Тетяни Мірошниченко.

Традиційно провели мітинг присвячений Дню народження Т.Г.Шевченка. Та проведено урочистий вечір до Дня народження Тараса Шевченка, на який завітав голова міста Олександр Сін.

Провели вечір Українського козацтва, Урочистості присвячені Дню народження Гетьмана Івана Мазепи. Перегляд фільму з Кіноклубом «Святослав» ЗОО ВУТ «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка «Гетьман Іван Мазепа. Українські шляхи».

Провели урочисті заходи присвячені братанню українців в боях під Маківкою. (29 квітня – 2 травня – урочисті дні українського братання, всепрощення і єдності).

Проведено перший обласний фестиваль дитячого хорового мистецтва «Співочий Степ» в с. Скельки.

З благодійними концертами для збору коштів на встановлення пам’ятника Т. Шевченка в місті Запоріжжя народний хор ЗОО ВУТ Просвіта ім.. Т.Г. Шевченка «Запорозькі козаки» відвідав Тернопільську область.

Проведено тижневий, вишкільно-мандрівний табір для дітей та молоді "На Дніпрових порогах" в с. Перун (присвячено 20-й річниці Незалежності України).

З нагоди 20-ї річниці Незалежності України відбулася урочиста святкова хода. Почесними гостями були народний хор ЗОО ВУТ Просвіта ім.. Т.Г. Шевченка «Запорозькі козаки» та голова міста Олександр Сін.

Взяли участь у марші на честь Дмитра Донцова – перший марш націоналістів у Мелітополі.

Презентаційна зустріч Генерального Секретаря Світового Конгресу Українців, заступника голови Української Всесвітньої Координаційної Ради, голови ОУН(б) Стефана Романіва з презентацією праці Д.Донцова "Дух Росії".

Відбулася друга гастрольна поїздка народного хору "Запорозькі козаки" на Львівщину.

У вересні презентували альманаху "Дніпрові пороги" літературного клубу "Літературні вечорниці".

Проведено Всеукраїнську науково-практичну та громадсько-політичну конференцію: СУСПІЛЬСТВО І МОВА: СОЦІОКУЛЬТУРНІ ВИМІРИ.

До Дня української письменності та мови провели урочисті, святкові заходи.

Відкрито фотовиставку активістів просвітян Сисоєва С., Малькової Р., Єгорової Г.

Клуб «Українська родина» (День українського козацтва) Проведено акцію «Співаймо разом з усіма» з народним хором ЗОО ВУТ «Просвіти» ім. Т. Г. Шевченка «Запорозькі козаки» вихованцям ГДКО «Молода Січ» за для популяризації української пісні серед молоді.

Провели традиційну урочисту ходу та мітинг-реквієм - вшанування пам’яті жертв голодомору та політичних репресій.

Грамотами та подяками були відзначені просвітяни-активісти та симпатики серед яких: Віра та Богдан Бондарки (Товариство української мови м. Чикаго), Олександр Білоусенко (Депутат Верховної Ради України першого скликання), Святослав Абрамюк (Голова «Молодої Просвіти» м. Тернопіль), Анатолій Козеровський (український бард), Віра Коваль (поетеса), Галина Єгорова (відповідальний секретар Запорізької «Просвіти), Анатолій Ажажа (голова Запорізького міського об’єднання «Просвіта»), Валерій Варець (координатор кіно клубу «Святослав») та інші.

У другій частині відбувся святковий концерт за участі народного хору ЗОО ВУТ "Просвіти" ім. Т. Г. Шевченка "Запорозькі козаки" та студентського новоствореного хору "Дніпро".

Потім, за святковим столом піднімали тости за всіх просвітян та прихильників Просвіти, за всіх свідомих українців, за нашу рідну Україну. Щоб була у нас наснага, сила та вміння робити все, на що в змозі, заради наших нащадків, за ради процвітання нашої країни.

 

Прес-центр ЗОО ВУТ "Просвіта"
ім. Т.Г. Шевченка

ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ТОВАРИСТВО "ПРОСВІТА"
ім. ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЗАПОРІЗЬКЕ ОБЛАСНЕ ОБ’ЄДНАННЯ
вул. 40 років Радянської України 86-а, пом. 56, м. Запоріжжя, 69057
Тел.: 061 224-66-00 e-mail: prosvita-zp@ukr.net
 

 

http://www.svit.in.ua

 

До розділу