До розділу

 

Руське Православне Коло

 

Результати веб-конференції з Верховним Волхвом РПК Світовитом Пашником

 

18 вересня 7521 (2013) р.
Україна

Світовит ПашникДля своїх читачів портал "Філософія і Релігієзнавство" створив можливість задати питання Верховному Волхву Руського Православного Кола Світовиту Пашнику. Веб-конференція тривала з 11 по 18 вересня 2013 року.

Наш сайт самого зі свого початку був інноваційним та концептуальним, адже мета порталу «Філософія і Релігієзнавство» популяризувати філософію та релігієзнавство доступною мовою. Наші статті написані в дуже доступному стилі,  і тому їх легко читати

З вересня цього року, коли наша аудиторія значно зросла, ми вирішили проводити веб-конференції з релігійними діячами.

Чому саме веб–конференції, та ще й з релігійними діячами? На наш погляд, саме спілкування з представником (керівником) тієї чи іншої релігійної організації сприяє зближенню між читачем та релігійним діячем, адже читач має змогу запитати у керівника релігійної організації, будь-яке питання, і при  цьому отримати швидку відповідь.

Погодьтеся, що не завжди ви маєте змогу задати питання тому чи іншому релігійному діячеві, але питання завжди є. І справді, за тиждень веб–конференції було задано близько 40 питань, на які Світовит Пашник дав дуже швидкі відповіді. Тим паче веб–конфренція пройшла толерантно та із взаємоповагою. За цей час на веб–конференцію завітало близько 1020 людей. Дана подія проявила не лише інтерес представників чи послідовників Української Рідної Віри (язичництва), але і представників християнства та ісламу.

Потрібно також зазначити, що питання Світовиту Пашнику були різноманітні, починаючі від того чи отримуєте ви кошти за свою діяльність, таке питання задав користувач Степан, на що пан Світовит відповів, що так отримую, доречі, що є логічним у кожній релігійній організації, керівник отримує кошти за свою роботу. Також були питання присвяченні майбутнього РПК, користувач Богдан задав таке питання: «Чи маєте у ви у планах по будувати такі храми у майбутньому?» На, що пан Світовит відповів: «Послідовники Руського Православного Кола мають святилища, де проводяться обрядодійства. Це або давні пам’ятки історії, або ж новозбудовані святилища. На жаль, храмів поки в РПК немає, як і фінансової можливості їх збудувати. Маємо надію, що в майбутньому така можливість з’явиться. Деякі рідновірські конфесії мають храми або розпочали будівництво»

Для прикладу можна подивитися на святилища, де РПК проводить постійні або виїзні богославлення: Хортиця – http://www.svit.in.ua/sva/hortyca.htm Є проект будівництва святилища, але поки він не реалізований: http://www.svit.in.ua/ogolow/ogol3.htm. Друзі, як бачимо ті самі проблеми фінансування і спіткають українських язичників, як завжди все впирається кошти, на жаль у нашій країні без грошей нічого толком зробити не можна.

Також були питання, щодо основ віровчення РПК наприклад питання від користувача Вадима: «На яких джерелах фундується ваша релігійна течія (окрім Велесової книги)? Як функціонує ваш культ (коли достеменно невідомо яким він був в часи розквіту)? Як співвідноситься ваша релігійна течія з комерцією та загальною постсекулярною ситуацією? Дякую.» На, що Світовит Пашник відповів: «Джерел для фундації віровчення досить багато, при начебто явній відсутності стародавньої літератури. Все духовне надбання, що створено нашим народом і є корисним для нього, може слугувати для наповнення духовної скарбниці. Окрім того, міфологічна основа є тотожною в більшості народів, дослідження аналогій допомагає відновити наше віровчення.

Сучасні рідновіри користуються етнографічними джерелами для формування обрядовості. Вона звичайно може різнитися, але такий стан в усіх віруваннях, які знаходяться у постійному русі.

Якщо маєте на увазі духовну комерцію, то це вимушений крок для утримання духовної структури. Є два виходи: або структура утримується громадою (комунізм) і обрядодії проходять безкоштовно (в деяких країнах введений податок для утримання духовних структур, або сама громада в обов’язковому порядку здає пожертву). Інший варіант – комерційний. Ці два види можуть бути поєднані. Але й комерція буває різною, згідно вашої совісті. Якщо взагалі нічого не робити, то клуб любителів з часом розпадається. У Велесовій Книзі про податок: “Тако же даємо десяту Отцям нашим, а соту – на Власове”. Щодо постсекулярної ситуації, то якраз рідновір’я переважно зайняло проміжну позицію. Ми віримо в існування Бога, але всі його прояви ототожнюються з природними явищами».

Також були питання теологічного змісту. Зокрема питання від користувача Івана: «Чи вірять послідовники РПК у потойбічне життя?» На що, Світовит відповів: «Більш вірніше казати, що віримо у життя після смерті. Спостерігаючи за Сонцем, люди вірили в непереможне і вічне життя, у воскресіння душі і тіла. Русини вважають, що після смерті душа відправляється до Батька-Неба Сварога, а тіло повертається до Матері-Землі Рожаниці. Під час похорону проводиться обряд шлюбу Батька Сварога і Матері Рожаниці – людина має відродитися у наступному поколінні. Тому русини свято дбають за продовження свого роду, аби душам Предків було куди відроджуватися. І ми свою Землю, нам Богом дану, бережемо від ворогів і дбаємо за її чистоту, щоб знову сюди прийти господарями.»

Одним зі най актуальніших питань можемо віднести питання від користувача Степана який запитав Верховного Волхва: «Світовите, яка позиція РПК щодо гендерної політики сучасності? Як ставитесь Ви та РПК до одностатевих шлюбів? Як на мене – то гидота нав’язана Америкою. Відомо, що слов’яни з давніх часів були противниками всього цього».

Світовит Пашник відповів таке: «РПК негативно ставиться до одностатевих шлюбів і в міру своїх сил бореться з цим негативним явище в суспільстві. Бог створив чоловіка і жінку, щоб вони у шлюбі породжували нове життя і творили родину. Це запорука продовження людського роду взагалі.

Рівності між чоловіком і жінкою бути не може, бо ми є різними і кожному призначено виконувати свої функції. Права чоловіка і жінки повинні формуватися виходячи із сучасних критеріїв життя суспільства. Якщо проаналізувати усю веб-конфренцію, то прослід кувалася така тенденція, що українці в принципі не мають суттєвої відрази до українського рідновірря, а навпаки проявляють інтерес до вивчення української релігійної спадщини».

Сподіваюся усім сподобалася дана веб-конференція, а якщо у вас лишилися питання до Світовита Пашника ви можете, їх задавати і пан Світовит я сподіваюся дасть вам відповідь.

Шановні читачі ми на цьому не завершуємо наші веб–конфренції, а навпаки говоримо, що це лише початок шляху. Будемо старатися проводити такі заходи, як найчастіше. Сподіваємося, що місяця хоча б одна веб–конференція пройде на сторінках нашого веб–видання!

Заходьте на наш портал читайте все про релігію та філософію, а також завантажуйте наш безкоштовний журнал "Апейрон +".

Ігор Дмитрук

 

http://www.svit.in.ua

 

До розділу