До розділу

 

Руське Православне Коло

 

На Хортиці археологи віднайшли святилище віком 4 тисячі років

19 жовтня 7521 (2013) р.

Запоріжжя, Хортиця

 

Археологи Національного заповідника "Хортиця" розкопали на острові чергову культову споруду. Приблизно встановили, що її вік не менше чотирьох тисяч років. На думку дослідників це кам'яне святилище, яке використовували для астрономічних спостережень. Знайдений менгір - окремий видовжений камінь, що можливо слугував візиром для спостереження заходу Сонця на літнє сонцестояння. Сама округла закладка каміння є великим вівтарем для жертвопринесень Богам.

Ще є версія, що це може бути стародавнє поховання, але поки вона не підтверджена, бо не знайдено жодних залишків. Дослідження продовжуються, остаточне призначення культової споруди буде визначено після завершення робіт. Але вже можна сказати, що це один з найбільших об'єктів старовини знайдених на острові.

Стародавнє святилище планують відтворити для огляду. Думаємо, воно стане одним із місць ушанування стародавньої віри наших Предків. Нагадаємо, що на острові Хортиця є вже кілька культових споруд, більшість із них відвідується прочанами, а деякі святилища стали місцем проведення богославлень для рідновірів.

Найближчим часом для відтворення святилища буде потрібна допомога. Якщо ви бажаєте долучитися, звертайтеся: 063-336-03-78, 066-153-71-79.

 

Світлини в Контакті

Світлини в Фейсбук 

http://www.svit.in.ua

 

До розділу