До розділу

 

Руське Православне Коло

 

На Хоривиці в Києві поруйновано святилище
 

11 листопада 7521 (2013) р.

Київ, Хоривиця

 

Відбулося чергове руйнування святилища в Києві на горі Хоривиця (Замкова). На цей раз були нанесені серйозні ушкодження. Голова громади Старожитньої віри «Руси» Гай Арсенія звернулася з відповідним листом у правоохоронні органи. Враховуючи попередні подібні випадки, надіятися, що так звані "органи" притягнуть до відповідальності нападників, не має сенсу. Це приводить до безкарності правопорушників і стимулу до чергових злочинів проти сповідників рідновір'я. Чи не бояться помсти за вчинену наругу над святинею Рідної Віри? А вона може прийти неочікувано!

 

Начальнику Подільського РУ міліції
Лискову Сергію Олексійовичу
 
Арсенія / Туз Ольга Юліанівна
Голова громади Старожитньої віри «РУСИ»
 
8 листопада 2013 р. № 160

Відкритий лист-заява

Вельмишановний Сергію Олексійовичу!

Релігійна громада Cтарожитньої віри «РУСИ» є опікувачем за Місцем Паломництва на Горі Хоривиці / Замковій в Києві, засновником якому Хорив. За станом на 3-5 листопада 2013 року облаштунок місця Паломництва на Хоривиці: Алатар, чотири меморіальні камені, каплиця Либеді і Окресл, взяті до відома державою. З квітня 2006 року обряди у Місці Паломництва на Хоривиці проводяться щонеділі о 10.00.

За станом на 6 листопада 2013 року, не пізніше 16.00, всі вказані об’єкти облаштування Місця Паломництва пошкоджено: меморіальні камені знищено вщент, гранітні плити з зазначеннями здерто з Окреслу і розбито – ретельно подрібнено, Алатар (алтарь) пошкоджено у верхній, знаковій частині, зображення Либеді в каплиці, виконане петриківським письмом, теж здерто й подрібнено.

Прошу знайти і притягнути до відповідальності виконавців цього розбійницького нападу, а також прийняти запобіжні заходи для упередження вказаних зазіхань. 

Щодо події:

Напад на Місце Паломництва було здійснено не пізніше 16.00 6 листопада 2013 р. В неділю 3-го листопада, точно, іще все було в порядку. 

На Хоривицю / Замкову гору є два підйоми: з боку Андріївського узвозу і збоку вулиці Фролівської, де, майже на всіх прилеглих до Гори будинках, є камери спостереження. Якщо зловмисники підіймалися звідти, то на відео спостережень вони, вірогідно, є. Теж, щодо Андріївського і кварталу Воздвиженки. 

Характер пошкоджень залишає таке враження: у Місці Паломництва на Хоривиці було виконано «роботу» на замовлення та зі «знанням справи»: Місце Паломництва обезличено – знищено всі повідомлення в написах, восьмипроменеву зірку Алатаря – символ віри наших славних предків, який і сьогодні часто можна побачити основою на орденах воїнської слави, і малюнок Либеді. 

Здається, в понеділок, 4-го листопада Андріївським узвозом проходила хресна хода проти Євроінтеграції під гаслами «ні ЄвроСодому» SaveFrom.net.

Тотальне руйнування в Місці Паломництва на Хоривиці, вкупі з цією ходою, справляє враження «зачистки» під розгортку анти-європейського розвитку ідей за вектором на «боже, царя храні». 

Як відомо, наші предки були поборниками Віча, з давніх-давен і включно з славетним козацтвом. 

З повагою,
Арсенія,
голова громади Старожитньої віри «Руси»,
опікувач за Місцем Паломництва на Хоривиці.

 

До відома:

Закон України «Про свободу совісті та релігійні організації», розділ I, стаття 5

«Держава …бере до відома і поважає традиції та внутрішні настанови релігійних організацій»;

розділ IV, стаття 21

«Релігійні організації мають право засновувати і утримувати вільно доступні місця богослужінь або релігійних зібрань, а також місця, шановані в тій чи іншій релігії (місця паломництва). Богослужіння, релігійні обряди, церемонії та процесії безперешкодно проводяться в культових будівлях і на прилеглій території, у місцях паломництва, установах релігійних організацій, на кладовищах, в місцях окремих поховань і крематоріях, квартирах і будинках громадян».

Джерело: Хоривиця

А це основний підбурювач руйнування капища на Хоривиці - юдо-христосівець Дмитро Корчинський

 

http://www.svit.in.ua

 

До розділу