До розділу

Руське Православне Коло

В Запоріжжі почав збиратися ВУЛИК
Доповідь Світовита Пашника (відео)
 

05 червня 7522 (2014) р.

 

Асамблея діячів культури Запоріжжя у травні 2014 року започаткувала ВУЛИК - Вуличний університет лицарів культури.

Потреба виникла, коли діячі стикнулися з частими випадками необізнаності наших громадян щодо історії України та її значення у розвитку культури і науки всього світу.

Формат роботи ВУЛИКа - зібрання зацікавлених громадян для спілкування по заздалегідь вибраній темі (із залученням фахівців) щосереди о 19 годині на літньому майданчику центра мистецтв "Арт-Простір" (ПК ім. Кірова) в Запоріжжі.

Вхід вільний для всіх охочих.

Перше зібрання ВУЛИКа відбулося 4 червня. Через несприятливі погодні умови все ж довелося провести його в приміщенні Палацу культури. Відкрив зібрання і розповів про плани діяльності ВУЛИКа голова Асамблеї діячів культури Запоріжжя Ігор Гармаш.

Про міфологію нашої і світової культури на прикладі відомого сюжету про загибель в Дніпрових порогах князя Святослава доповідав волхв Руського Православного Кола Світовит Пашник. Після доповіді відбулася дискусія, як прихильників міфологізації давніх подій, так і їх історичності, особливо на релігійному ґрунті, а також розглянули причини виникнення відповідної художньої творчості людства.

Учасниками було запропоновано теми, які їх найбільше цікавлять і хочуть почути в наступних засіданнях ВУЛИКу. На завершення виступив Етно-фольклорний дует "Жайворонки" Товариства української культури "Чумацький шлях". Євген Жаворонков та Тетяна Дудка заграли на різних народних інструментах, чим порадували присутніх. Розповідь про народні інструменти так зацікавила учасників, що було вирішено наступного разу провести ВУЛИк сама на цю тему.

 

 

 

Запрошуємо до участі, ознайомитися з АДК і ВУЛИКОМ можна на сторінках у Фейсбуці:

https://www.facebook.com/groups/culture.zp.ua

https://www.facebook.com/groups/668123376589194

 

 

 

До розділу