До розділу

Руське Православне Коло

Купало на Хортиці

23 червня 7522 (2014) р.

 

 

У найкоротшу в році ніч рідновіри та прихильники слов'янської духовності відсвяткували Купало. Дійство відбулося на священному острові Хортиця, де зібралася молодь, щоб обрядово поєднати Купало з Мареною. Хлопці та дівчата виготовили ляльки – образи Бога Сонця та Богині Води і поєднали ці дві стихії у шлюбі біля весільного дерева Купайлиці. Навколо цього священного дерева люди під співи утворили хороводи, звеличуючись у своєму Роді.

Священне поєднання Вогню та Води відображено на державному прапорі Русі-України. Це є прикладом для молодих людей шукати собі пару, щоб у шлюбі породити нове життя. Цей Божий заповіт ми бачимо на державному гербі Русі-України, що символізує святу Трійцю: чоловіка, жінку і дитину.

На заході Сонця дівчата гадають на судженого, кидаючи вінки у воду. Юнаки, які знайшли собі пару ловлять вінок своєї судженої. Молодь омивається в священних водах, куди занурюється і сонячний Бог.

Очистившись у воді, люди проходять через священний вінок, сплетений з цілющого зілля, яким здавна відганяли лихо.

З приходом ночі загоряється купальське Вогнище. Хлопці ведуть дівчат повз свою стихію - Вогню, стрибаючи через багаття і міцно тримаючись за руки.

Згадуємо і сповіщаємо наших Предків, що ми їх пам'ятаємо і шануємо, пускаючи кошики зі свічками за водою, які символізують зорі на нічному небі.

Глибокої ночі найсміливіші йдуть шукати квітку папороті - хтось знаходить своє кохання, а хтось великі скарби.

Провели обрядодійство духовні провідники Руського Православного Кола: Світовит Пашник, Ясна Яковенко, Микола Кардач, Ярина Яніна, Вадим Літвінов, Миросвіт Бондарчук. Проголошено молитви до наших Рідних Богів, прославлено весь наш Рід. Чарівними піснями і хороводами прикрасив свято Фольклорно-обрядовий колектив "Оріани" під керівництвом Наталки Лук'яненко. Лицарськими боями відзначився Клуб історичного фехтування "Стезя" (керівник Сергій Панченко). Показали вправи рукопашного бою представники ГО «Патріот України» (керівник Величар Бабич), хлопці цієї організації також активно взяли участь у підготовці свята і його охороні. У довільній програмі учасники подивилися виступ колективу воняного-шоу і послухали пісні біля вогнища, насолоджуючись гарною чарівною ніччю до сходу Сонця.

Цього року на святі Купало ушанували наших славних воїнів, які віддали своє життя у Вітчизняній війні на східному фронті. Просили благословення і Перунової помочі тим, хто б'ється за нашу волю та мирне життя. Разом з обрядовими піснями прозвучала і всенародний мотив "ПХ - ла-ла-ла". Загальний патріотичний настрій свята створив піднесення і віру в нашу перемогу. На святі були присутні воїни, які прийшли у відпустку на короткий термін перемир'я, а також відвідали священнодійство волонтери, що допомагають нашій українській Армії.

Руське Православне Коло всіма силами допомагає нашим мужнім чоловікам, всі зібрані на святі пожертвування були передані на потреби військовим.

Маючі сильну Віру і свою рідну Державу ми подолаємо перешкоди і здобудемо перемогу! З нами Рідні Боги, які стоять у помочі онукам Дажбожим!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Світлини зі свята можна подивитися на сторінці Купала В Контакті

 

 

 

 

До розділу