До розділу

Руське Православне Коло

 

Ушанували полеглих воїнів

 

 

15 березня у м. Вінниця ушанували полеглих воїнів України і Польщі в битві, яка відбулася 1651 року. Героїчна оборона м. Вінниці під проводом козацького полковника Івана Богуна привела до перемоги захисників міста.

Провідною ідеєю цього дійства було усвідомлення цієї війни як братовбивчої, бо українці і поляки - це слов'янські народи, які в давні часи мали спільну основу і споріднену духовність. І тому наше спільне мирне майбутнє буде забезпечено, якщо ми пам'ятатимемо і чорні сторони нашої історії, усвідомлюючи причини, які привели до розбрату і усвідомленню необхідності повернення до своїх витокових духовних основ.

Організаторами дійства виступили громада РПК "Вінець Бога" м. Вінниця, ВКП ім. І. Богуна, організація "Молода Подільська Січ". Взяли участь представники політичних партій та громадських організацій: Рух, КУН, Собор, УНП та інші, учні СЗОШ, училищ, художні колективи та окремі виконавці.

Ушанування розпочалося мітингом в сквері біля пам'ятника І.Богуну виступом кобзаря Живосила Лютого. Промовили свої звернення козацький отаман та представники товариства "Україна-Польща", польські волонтери з Варшави. Далі учасники дійства провели ходу вулицями міста і продовжили вшанування на о. Кемпа на річці Бог. Верховний Волхв РПК Світовит Пашник під супровід пісень Живосила Лютого закликав присутніх шанувати подвиг воїнів-героїв, що віддали своє життя за свій рід, і в знак відновленої єдності братніх слов'янських народів - українського і польського - обрядово з'єднав жовто-блакитні та біло-червоні стрічки, що символізували собою державні кольори.

І хай єдність наша слов'янська прибуде у віках на віки-вічні! Слава Рідним Богам!

Велимир Піхота
Голова Подільського Кола

     

   

   

 

До розділу