До розділу

Руське Православне Коло

 

ЗВЕРНЕННЯ
щодо увічнення пам'яті гайдамацьких ватажків

 

 

Уманському міському голові

Шановний пане голово!

Із засобів масової інформації ми дізналися про наміри Ізраїльського уряду перенести до Єрусалима могилу «Уманського святого», яка знаходиться у вашому місті.

Козаки вважають цілком природним таке бажання.

Пригадаймо, скільки видатних українців лежать по чужих землях. І хто, як не ми, маємо зрозуміти логіку подібних дій інших країн та всіляко сприяти їм у цьому, в сподіванні знайти таке ж розуміння з їх боку стосовно наших намірів?
З іншого боку, Уманщина – це особлива священна земля для всіх українців, оскільки вона густо полита кров’ю вірних синів України, в тому числі і кров’ю славних гайдамаків.

Звичаєве козацтво давно домагається достойного увічнення пам’яті гайдамацьких ватажків Івана Гонти та Максима Залізняка, однак до сьогодні наші ініціативи не принесли бажаного результату.

Сподіваємося, що після вивезення на історичну батьківщину останків відомого єврейського Цадика питання встановлення пам’ятника українським мученикам за волю нарешті позитивно вирішиться і ваше прекрасне місто стане справжнім центром відродження українського національного духу та споконвічних козацьких традицій.

З повагою
 

Головний отаман Звичаєвої Громади Українських Козаків

Євген (Святослав) Петренко
 

До розділу