До розділу

Руське Православне Коло

 

Запорожці відсвяткували свято Перуна


 

В ніч з 19 на 20 червня запоріжці знову зібралися на священному острові Хортиця на Перуновому капищі. Поміж старезними деревами стоїть кумир Перуна, біля якого палало священне багаття, яким очищувалися і освячувалися сини Роду Нашого.
За день до свята Перун щедро пройшовся запорозьким краєм, посвятивши його дощем та блискавицею. На свято, попри всі прогнози синоптиків, над рідновірами стояло чисте зоряне небо. Лише на заклик жерців „Прийди Перуне!”, піднявся хвилинний вихор, який ніби промовив: „Я тут, діти мої, Я з вами до кінця віків!”
Перед прийняттям Перунового Благословення, юнаки провели показові виступи. Перед родом руським свої вміння показали Всеукраїнська федерація "Спас" та клуб військово-історичної реконструкції "Аркона". Бажаючі взяли участь в змаганнях на силу та витримку.
Волхв Світовит поклав на голови юнаків дубові вінки, поєднуючи їх із потоком Перунової Сили. Посвяченні принесли клятву вірності Рідним Богам та рідній землі. І з’єднали свої руки та свою силу у прадавньому чоловічому танку "Аркані".
Ще довго по тому лунали співи рідновірських та народних пісень, скликав пахощами до вогнища козацький куліш, організований громадою "Права", та ще довше жеврітиме в серцях та душах присутніх спогад про Перунове свято. 

Яна Яковенко

Світлини Юри Висоцького

 

До розділу