До розділу

Руське Православне Коло

Заява рідновірів до правоохоронних органів1 серпня цього року нам стало відомо, що в районі Олексіївської затоки невідомими особами було знищено культову споруду «Святилище Перуна», що належить нікопольським релігійним громадам рідновірів «Православа», «Світло Ярила» та Обласній молодіжній організації «Характерне Козацтво». Ці дії ми розцінюємо як спланований акт наруги, спрямований на розпалювання міжрелігійної ворожнечі й ненависті та образу релігійних почуттів громадян-рідновірів.

У зв’язку з зазначеним, керуючись статтею 35 Конституції України, статтями 3, 4 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», статтями 161, 178 Кримінального кодексу України вимагаємо вжити вичерпних заходів реагування для усунення порушень Закону та прийняття рішення в порядку статті 97 Кримінально-процесуального Кодексу України. Про прийняте рішення просимо повідомити заявникам у встановлений законом строк.

 

Святилище Перуна 2005 р. Святилище Перуна 2008 р. Грекоортодоксальна секта поставила хрест замість образу Перуна міліція складає протокол трактором витягають образ Перуна з урвища Староста Андрій Усатий показує яму, де стояв Перун Образ Перуна біля святилища

До розділу