До розділу

 

 

Ганна
8-9 грудня

Світовит Пашник,

Волхв РПК

 

В цей день ушановують Землю-Рожаницю. Це зимовий прояв Матері-Землі, коли народжується Божич-Сонце, тому вона Ро-ганиця – та що жене (народжує) Ра-сонце. Одночасно вона символізує і смерть – гинути, бо гине вся природа, все засинає на зиму. Не дивлячись на саму назву Рожаниця, припускаємо, що цей період землі треба ототожнювати з дитинством Землі, бо наступний весняний прояв пов'язувався з юністю і розквітом.

Припускаємо, що свято Ганни є тотожним до інших проявів Матері-Землі, що відзначаються на 8-9 вересня (Мара) та 8-9 березня (Лада).

Церква в цей день відзначає празник зачаття Св. Ганни, яка стала матір'ю Діви Марії (різдво – 8-9 вересня). Головним церковним джерелом про життя Ганни є апокрифічна книга, що написана коло 170–180 року, що зветься Протоєвангеліє Якова.. З книги довідуємося, що Ганна була з роду Харона (Місяця), а її чоловік Яким з роду Давида (Сонця). [див. 1, 214]. Разом це подружжя складає назву божества Океан (Яким+Анна), з якого і породилася Земля Марія.

 

    Література

1. Катрій Ю.Я. Пізнай свій обряд! Літургійний рік Української католицької церкви. – Ню-Йорк, Рим: ОО. Василіян, 1982. – 493 с.
 

 

http://www.svit.in.ua

До розділу