До розділу

До розділу

   

Меморіально-туристичний комплекс
"Скіфський стан" ("Зорова Могила")

 

Генеральний директор НЗХ "Хортиця" Костянтин СушкоНа Хортиці (за Я.П. Новицьким) було 129 курганів, найдавніші з яких споруджені в добу бронзи (ІІІ-ІІ тис. до н.е.) Кургани розташовувалися 6-ма групами. Усі вони були, ніби нанизані на так званий Скіфський шлях, який діє і сьогодні і проходить серединою Хортиці, від балки Наумової до плавневої частини.

 

П'ята курганна група (колись там було 28 курганів, а вціліло лише 3) розташована у найвищій точці Хортиці – висота над рівнем Дніпра 59 м, над рівнем моря – 72 м. На цьому місці цілюща енергетична зваба, відкриваються чудові краєвиди. Відтак тут у листопаді 2005 року вперше в Україні розпочалися роботи з відновлення історичного ландшафту. До трьох вцілілих курганів додалися ще вісім: один насипаний на місці дослідженого; два на місці зруйнованих; два – у вигляді макетів, а ще два рукотворні пагорби постали один у вигляді стилізованого святилища скіфського Бога війни Арея, а другий – своєрідний постамент для стилізованої козацької вежі. На курганах установлено стели доби бронзи, половецькі статуї.

 

На західній околиці комплексу розташовано музей кам'яних витворів, який склали кам'яні гармани, ступи, корита, зернотерки, жорна та хрести козацького типу виявлені у довколишніх селах і привезені на Хортицю.

 

Комплекс буде використовуватися у пізнавальному, культурно- та науково-просвітницькому, а також у туристичному спрямуванні. Він став початком відновлення усього Скіфського шляху.

 

відновлений курган        курган ІІІ-ІІ тис. до н.е.        оглядова вежа

музей кам'яних витворів        "дохристиянські хрести"!?        скіфські образи

прутнеподібна стела стела скіфський образ копія скіфської стели старовинна огорожа-змій і прутнеподібний камінь на відновленій могилі

 

http://www.svit.in.ua

 

До розділу